O nás

PhosAgro je vertikálně integrovaná ruská společnost a jeden z předních světových výrobců hnojiv na bázi fosfátů.

Naše ekologicky nezávadné produkty přispívají k vyšším objemům a lepší sklizni pro zemědělce ve více než 100 zemích na každém obydleném kontinentu. Vyrábíme 50 druhů fosforečných hnojiv, amoniaku a krmných fosforů, stejně jako vysoce kvalitní fosfátové horniny s obsahem P₂O₅ 39% nebo více.

1
výrobce apatitového koncentrátu na celém světě

(podle IFA)

Aktiva

PhosAgro zahrnuje JSC Apatit v Čerepovci (Vologdská oblast), jeho pobočky v Kirovsku (Murmanská oblast), Balakovo (Saratovský region) a Volchov (Leningradská oblast), LLC PhosAgro-Region, a Y. V. Samoilov Výzkumný ústav pro hnojiva a insektofungicidy.

PhosAgro je největším výrobcem hnojiv na bázi fosforu v Evropě a světovým lídrem ve výrobě vysoce kvalitní fosfátové horniny.

Rusko zůstává naším prioritním trhem, který používá více produktů PhosAgro než kterákoli jiná země na světě.

1
#1 dodavatel hnojiv v Rusku

(podle Ruské asociace výrobců hnojiv)

Od rudy k našim stolům
Proti proudu
PhosAgro má vlastní ložiska apatit-nephelinové rudy magmatického původu, což znamená, že jsme soběstační, pokud jde o suroviny pro výrobu vysoce kvalitního apatitového koncentrátu s vysokým obsahem P₂O₅
Od rudy k našim stolům
Následné
Investice do modernizace procesů obohacování rudy a zavádění nejnovějších technologií a osvědčených postupů činí z PhosAgro jednoho z předních světových výrobců vysoce kvalitního apatitového koncentrátu. Poměr extrakce fosfátové horniny bohaté na živiny z rudy je více než 94% a hnojiva vyrobená z takové fosfátové horniny jsou jedny z nejbezpečnějších na světě.
Od rudy k našim stolům
Výroba
V našich třech výrobních závodech v Rusku vyrábíme 50 druhů fosforečných a dusíkatých hnojiv, stejně jako amoniak a krmné fosfáty. Plánujeme zvýšit objem výroby z 9,5 milionu na 11,5 milionu tun.
Od rudy k našim stolům
Prodej
Vyrábíme celou řadu hnojiv určených pro potřeby ruského a SNS zemědělství. Kromě našich produktů nabízíme také související služby, jako je řízení sklizně. Se zemědělskými podniky spolupracujeme přímo na prémiových mezinárodních trzích prostřednictvím našich prodejních kanceláří v Evropě, Asii a Jižní Americe. To nám pomáhá lépe porozumět potřebám našich koncových spotřebitelů.
Od rudy k našim stolům
Logistika
Naše vlastní logistická infrastruktura je zárukou spolehlivích dodávek produktů. Máme 28 skladů, vlaky, 6200 nákladních vozů a překládací terminál v přístavu Ust-Luga.
Od rudy k našim stolům
Distribuce
PhosAgro je předním dodavatelem minerálních hnojiv na ruském trhu, s rozsáhlou distribuční sítí a kancelářemi v hlavních zemědělských centrech země: regionu Stavropol, Krasnodarské oblasti, Sibiři a Ruském Dálném východě.
Od rudy k našim stolům
Vytvářené hodnoty
Snažíme se být důvěryhodným dodavatelem pro zemědělce, kteří se snaží zvýšit objem sklizně, zabývat se ekologickou šetrností, ekologickou povahou svých plodin a potravinářských výrobků z nich vyrobených. Vyrábíme naše hnojiva ze surovin šetrných k životnímu prostředí, což pomáhá přinášet zdravé a bezpečné potravinářské výrobky koncovým spotřebitelům.

Zeměpisná stopa

Flexibilní obchodní model společnosti PhosAgro pro výrobu a prodej, umožňuje společnosti uspokojit poptávku po ekologicky přijatelných a bezpečných hnojiv ze strany zemědělských výrobců po celém světě. PhosAgro má vlastní prodejní kanceláře v Německu, Francii, Švýcarsku, Srbsku, Polsku, Litvě, na Kypru, v Brazílii, Argentině a Singapuru. Tyto kanceláře umožňují společnosti lépe porozumět potřebám svých koncových spotřebitelů.

 • 100 countries
  supplied

 • 10 trade offices
  abroad

 • 92% 92% share of direct
  sales in 2020

100
dodává do zemí

Skupina PhosAgro je největším dodavatelem všech typů hnojiv na ruském trhu. Společnost má těžební a zpracovatelské podniky v regionech Murmansk, Vologda, Saratov a Leningrad; vlastní logistickou infrastrukturu, včetně dvou přístavních terminálů; a největší síť v Rusku pro distribuci minerálních hnojiv a krmných fosfátů. Máme jediné ruské a přední evropské výzkumné centrum v oboru, Y. V. Samoilov Vědecký výzkumný ústav pro hnojiva a insektofungicidy (NIUIF). Institut de facto vytvořil v Rusku silnou základnu pro fosfátové suroviny a průmysl minerálních hnojiv. V roce 2019 oslaví NIUIF 100 let své existence.

 • 71 regions of
  presence

 • 21 regional
  offices

 • 29 distribution
  centers

71
působíme v regionech